skip to Main Content
  حمایت

آسیه علی‌نژاد

آسیه علی‌نژاد از سال ۸۴ شرکتش را در تهران تاسیس کرد. همزمان در رشته مدیریت بازاریابی تحصیل کرد و علاقمندی‌اش به فعالیت مدنی از سال ۸۸ با عضویت رسمی در بنیاد توسعه کارآفرینی دنبال شد.
او در زمینه توان‌افزایی زنان در بخش‌های اجتماعی و اقتصادی مطالعه داشته، در پروژه‌های مرتبط با موضوع در محلات فعالیت داشته و همچنین تجربه مدیر عاملی انجمن زنان کارآفرین را نیز در کارنامه خود دارد.

آسیه توان‌افزایی اقتصادی زنان را گامی مهم در مسیر توسعه پایدار و ساختن آینده‌ای بهتر می‌داند و از زمستان ۱۴۰۰ مدیر عامل بنیاد است.

ندا شمس

ندا شمس از سال ۱۳۸۸ با طرح‌های توانمندسازی بانک جهانی در زاهدان به فعالیت‌های توان‌افزایی جماعت محور ورود پیدا کرد. او همچنین در پروژه‌های امکان‌سنجی اقتصادی نیز فعالیت داشته ولی از سال ۱۳۹۳ متمرکز بر موضوع توسعه جامعه محلی بوده است. ندا کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد. او به نقش فعالانه جوامع محلی در فرایند توسعه باور داشته و همراه بنیاد نقش فعالی در راه‌اندازی نهادهای محلی در زاهدان و چابهار داشته است. ندا از همکاران قدیمی و از سال ۱۳۹۸ تا ۱۴۰۰ مدیر عامل بنیاد بوده است.

n.shams@foundationed.ir

ساناز قربانی

ساناز قربانی کارشناسی ارشد خود را در رشته مطالعات زنان از دانشگاه تهران گرفته و از سال ۱۳۸۶ در پروژه‌های مختلف اجتماعی به عنوان پژوهشگر و تسهیل‌گر فعالیت کرده است. ساناز از سال ۱۳۹۰ در حوزه آموزش و توان‌افزایی کودکان پناهنده افغان به صورت داوطلبانه کار کرده اما از آنجایی که دغدغه و تخصص اصلی وی در حوزه زنان است از سال ۱۳۹۲ در بنیاد به عنوان کارشناس و تسهیل‌گر طرح توان‌افزائی زنان و جوانان با رویکرد کسب وکار و کارآفرینی به فعالیت مشغول است. دغدغه اصلی ساناز عاملیت‌بخشی به زنان از راه توان‌افزایی است.

s.ghorbani@foundationed.ir

مرضیه محمودی

مرضیه محمودی کارشناس امور بین‌الملل بنیاد است‌. علاقه‌مند به یادگیری است و در بیشتر مطالعات پژوهشی بنیاد ردپایی از او دیده می‌شود! مرضیه از سال ۱۳۹۴ با بنیاد همکاری می‌کند و به گفته خودش، بنیاد یک سازمان یادگیرنده است که به او فرصت تقویت و توسعه مهارت‌هایش را داده و باعث رشد او شده است‌. مرضیه که در رشته اندیشه سیاسی از دانشگاه علامه طباطبایی فارغ التحصیل شده‌است، همواره دغدغه‌های اجتماعی بخصوص در حوزه زنان داشته و دارد و امیدوار است که در همکاری با بنیاد بتواند نقش کوچکی را در بهتر شدن شرایط ایفا کند‌.

m.ahrar@foundationed.ir

جواد دردکشان

جواد دردکشان کارشناس ارشد مطالعات سیاستگذاری توسعه کشاورزی از دانشگاه یو.پی.ام مالزی است و سه سال در همان دانشکده دستیار پژوهشی بوده‌است. وی موسس کانون یادگیری دشت کاوش است. جواد در سال ۱۳۹۷ به بنیاد پیوست و از آن موقع با طرح توان‌افزایی جوانان و پروژه‌های آموزشی همکاری دارد.

m.j.dordkeshan@foundationed.ir

شیما وزوایی

شیما وزوایی کارشناس ارشد ارتباطات و روزنامه‌نگاری بین‌المللی از دانشگاه‌های برلین و سن‌پترزبورگ است، و پایان‌نامه خود را درباره بازنمایی مهاجران افغان در رسانه‌های دولتی ایران نوشته است. شیما علاوه بر ۸ سال تجربه روزنامه‌نگاری و پژوهش اجتماعی با چند سازمان مردم‌نهاد در کشورهای مالزی، آلمان، روسیه و ایران در حوزه مدیریت اجتماعات و شبکه‌های اجتماعی همکاری داشته است. شیما بنیاد را از سال ۱۳۹۸ در امور رسانه و ارتباطات همراهی می‌کند. به اعتقاد او عدالت اجتماعی نمی‌تواند جدا از عدالت اقتصادی، جنسیتی، و نژادی تحقق یابد.

shima@foundationed.ir

امیر جلالی‌نژاد

امیر جلالی‌نژاد فعالیت اجتماعی خود را به طور جدی از سال ۱۳۹۴ آغاز کرده‌است. او و دوستانش در سال ۱۳۹۵ موسسه توسعه پایدار اردیبهشت را در استان سیستان و بلوچستان تاسیس کردند و امیر ۲سال به‌عنوان مدیرعامل این موسسه فعالیت کرد. پس از آشنایی با تیم بنیاد در کارگاه‌های توان‌افزایی سازمان‌های مردم‌نهاد زاهدان از سال ۹۵ به‌عنوان کارشناس در پروژه‌های مختلف بنیاد در سیستان و بلوچستان، مشغول به کار شد. امیر کارشناسی ارشد خود را در رشته روان‌شناسی عمومی اخذ نموده و هم‌اکنون نیز علاوه بر عضویت در هیات‌مدیره اردیبهشت، به‌ عنوان همکار بنیاد در پروژه توسعه جامعه محلی زاهدان و چابهار مشغول فعالیت است.

کلثوم بزی

کلثوم بزی بیشتر در زمینه تدریس هنرهای تجسمی و نوشتن فعال بوده و فعالیت اجتماعی خود را به صورت جسته و گریخته از سال ۸۰ و همکاری با پروژه‌های مربوط به زنان و کودکان در زاهدان آغاز کرده است. از سال ۱۳۹۵ به صورت جدی با موسسه توسعه پایدار اردیبهشت، سازمان مردم‌نهاد محلی در زاهدان، در حوزه‌های معیشت، فضای شهری و آموزش به عنوان رئیس هیات مدیره همکاری داشته است. کلثوم در رشته‌های صنایع دستی و پژوهش هنر تحصیل کرده و علاقمند به کار در حوزه‌های پژوهشی است. او هم‌اکنون به عنوان مدیرعامل موسسه توسعه پایدار اردیبهشت و همکار بنیاد در پروژه توسعه فردی کودکان و نوجوانان گروه نگین مشغول به کار است.

زهرا بهرامی

زهرا بهرامی از زمان تاسیس بنیاد همراه این سازمان بوده است و تا به امروز عضو جدا نشدنی و روحیه‌ای برای همکاران بنیاد است. از پیگیری و تنظیم جلسه‌ها تا سامان‌دهی کارهای مجمع و ماموریت‌ها همه از وظایف خانم بهرامی است. بچه‌های بنیاد آچار فرانسه دفتر صدایش می کنند! بهرامی دارای کارشناسی ریاضی از دانشگاه الزهرا است.

ناجیه عادل‌زاده

ناجیه عادل‌زاده، دانشجوی علوم کامپیوتر است. او هم‌چنین مدرس نقاشی سورئال است و تا کنون در چهار نمایشگاه نقاشی اعم از دو نمایشگاه انفرادی و دو نمایشگاه گروهی شرکت کرده است. ناجیه تا پیش از حضور در بنیاد و فعالیت به عنوان مسئول دفتر، برای سه سال سابقه سرپرستی آموزشی در مدرسه صبح رویش را برعهده داشته است.

ناجیه

حامد سیاسی‌راد

حامد سیاسی‌راد از اردیبهشت ۱۴۰۱ به بنیاد پیوست. او مسئولیت بخش روابط عمومی و ارتباط با رسانه را برعهده دارد. سیاسی‌راد از سال ۱۳۹۰ وارد عرصه مطبوعات شد و تا پیش از پیوستن به بنیاد، برای بیش از ده سال سابقه فعالیت رسانه‌ای و نیز کار در حوزه روابط‌عمومی داشته است. حامد از دوران دانشجویی و تا به امروز، فعالیت در تشکل‌های مختلف را تجربه کرده است.

حامد سیاسی راد

کارشناسان بنیاد

فیروزه صابر

موسس و راهبر

فیروزه صابر از فعالان مدنی و اجتماعی با بیش از ۴۰ سال سابقه در حوزه مدیریت اجرایی و سازمان‌های مردم‌نهاد است. او که دارای کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی است در طول سالیان در تاسیس و اداره سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه، انجمن ملی زنان کارآفرین و انجمن زنان مدیر کارآفرین نقش‌آفرین بوده‌است. فیروزه صابر همچنین موسس بنیاد توسعه کارآفرینی و تا سال ۱۳۹۷ مدیر عامل آن بوده‌است.

مهوش طیرانی

رئیس هیات مدیره 

مهوش طیرانی دارای کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک و MBA و متخصص در حوزه پتروشیمی است. او از کارآفرینان و سرمایه‌گذاران در صنایع پتروشیمی است. مهوش طیرانی اکنون مدیرعامل شرکت نویان بسپار و رئیس هیات مدیره شرکت پتروکیمیای ابن سینا است. او در سال ۲۰۰۵ و به انتخاب مجله Arabian Business جزو ۱۱ زن برتر کسب‌وکار در خاورمیانه شناخته شده و چند بار سخنران مدعو بانک جهانی بوده است.

حسین اکبری

نایب رئیس هیات مدیره 

حسین اکبری کارشناس ارشد مهندسی صنایع از دانشگاه تهران و دارای چند مدرک بین‌المللی در حوزه مشاوره مدیریت است. او مدرس مدیریت و استراتژی‌های کسب‌وکار است. حسین اکبری هم‌بنیانگذار و رییس هیات مدیره گروه پژوهشی و صنعتی آریانا، مدیر عامل شرکت رستوران‌های زنجیره‌ای شیلا و مدیر مسئول انتشارات آریانا قلم است. اکبری همچنین عضویت در هیات موسس انجمن مهندسی صنایع ایران را در کارنامه اجتماعی خود دارد.

زهرا عمرانی

خزانه‌دار

زهرا عمرانی دارای کارشناسی ارشد مدیریت ان.جی.اوها است که از ابتدای تاسیس بنیاد توسعه کارآفرینی با آن همکاری دارد. او بیش از ۱۵ سال است که در حوزه توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی اجتماعی فعالیت می‌کند و سابقه طولانی در همکاری با موسسات نیکوکاری ایرانی و بین‌المللی دارد و از سال ۱۳۸۲ تاکنون پروژه‌های متعددی را در حوزه توسعه و توانمندسازی در موسسات نیکوکاری طراحی، اجرا و مدیریت کرده است. او تجربه تاسیس و عضویت در هیات مدیره و هیات امنای چندین سازمان مردم‌نهاد را در کارنامه کاری خود دارد. زهرا امروز مدیر عامل موسسه کاریار است.

سید محمدجعفر مرعشی شوشتری

سید جعفر مرعشی دارای دکتری فلسفه توسعه مدیریت، مشاور و مدرس حوزه مدیریت و علوم اجتماعی برای مدیران است. او پیش از این مدیر عامل سازمان صنایع ملی ایران و سازمان مدیریت صنعتی بوده است. سید جعفر مرعشی امروز عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی، مشاور اتاق بازرگانی ایران، عضو هیات مدیره کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران است. او از موسسین بنیاد توسعه کارآفرینی است.

مرسده نادری

مرسده نادری کارشناس ارشد بازرگانی بین‌المللی و دارای تخصص در حوزه تجهیزات دندانپزشکی است. او دارای ۲۳ سال سابقه فعالیت بدون وقفه در زمینه تولید، واردات و صادرات تجهیزات پیشرفته پزشکی و دندانپزشکی در سطح خاورمیانه، تاسیس شرکت‌های زیرمجموعه در کشورهای امارات و ترکیه جهت ارتقا صادرات است. مرسده نادری امروز مدیر عامل شرکت هودیان است.

ناصر نوربخش

ناصر نوربخش فارغ‌التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبایی است. ناصر قدیمی‌ترین کارشناس بنیاد است که از سال ۸۹ با بنیاد همکاری داشته و علاوه بر همکاری با بنیاد، یکی از پایه‌گذاران و مدیرعامل بنیاد توسعه فرهنگی سپهر، یک سازمان مردم نهاد محلی در زادگاه خود، استان خراسان جنوبی نیز هست. مدیریت پروژه اتاق کارآفرینی مدارس از سوابق مهم ناصر در همکاری میان یک نهاد ملی اجتماعی و یک نهاد محلی است. تخصص ناصر نوربخش توانمندسازی و تسهیلگری در جوامع محلی است.

فرشته سلیمانی

فرشته سلیمانی متخصص و فعال در زمینه مدیریت و آموزش در عکاسی و سینما است. او در گذشته موسس و رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی واحد ۶ تهران و مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری نماکارنگ بوده‌است. فرشته سلیمانی اکنون مدیر عامل آموزشگاه سینمایی کارآفرینی در شهر گرگان است. او از موسسین بنیاد توسعه کارآفرینی است.

نجما هاشمی

مشاور 

نجما هاشمی کارشناس ارشد حسابداری از دانشگاه روزولت شیکاگو و از مدیران با سابقه عرصه صنعت و معدن کشور در بخش دولتی و خصوصی از جمله سازمان صنایع ملی، سازمان برنامه و بودجه، گروه صنایع بهشهر و … است. او همچنین مشاور امور مالی، بازرگانی و سرمایه‌گذاری و از بنیانگذاران بانک اقتصاد نوین است. او از موسسین بنیاد توسعه کارآفرینی است.

سعید جابر انصاری

مشاور 

سعید جابرانصاری کارشناس ارشد مکانیک از دانشگاه UCLA و متخصص لجستیک درون بنگاهی است. او در  ساخت بزرگترین انبار مرتفع تمام اتوماتیک غرب آسیا با ظرفیت ۴۵۰۰۰ تن و تجهیز میلیون‌ها متر مربع انبارهای پیشرفته مشارکت داشته است. سعید جابرانصاری اکنون رئیس هیات مدیره شرکت دژپاد است.

ادوار هیات مدیره:

۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)

ناصر براتی (مدیر عامل بنیاد از سال ۱۳۹۷ تا ۱۳۹۸)، مهوش طیرانی، زهرا رهایی، زهرا عمرانی، مرسده نادری، ماهرخ فلاحی، کاظم کاشفی پور، مجید برومند

۹۵ تا ۹۷

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)

ماهرخ فلاحی، فیروزه صابر، سعید جابرانصاری، ناصر براتی، نجمی هاشمی، مرسده نادری، کاظم کاشفی پور، مجید برومند

۹۳ تا ۹۵

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)

نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری، ماهرخ فلاحی، فیروزه صابر، بنفشه صدیق، فرشته سلیمانی، کاظم کاشفی پور، مجید برومند

۹۱ تا ۹۳

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)

عبدالله طالبی، نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری، فیروزه صابر، بنفشه صدیق، ابراهیم جمیلی، فرشته سلیمانی، ماهرخ فلاحی

۸۹ تا ۹۱

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)

مهری جوادزاده، فیروزه صابر، عبدالله طالبی، نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری،بنفشه صدیق، فرشته سلیمانی، ماهرخ فلاحی

۸۷ تا ۸۹

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)

مهری جوادزاده، فیروزه صابر، عبدالله طالبی، نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری، بنفشه صدیق، فرشته سلیمانی، ماهرخ فلاحی

 از تاسیس تا ۸۷

ماهرخ فلاحی (رئیس هیات مدیره)

سید محمد جعفر مرعشی، فیروزه صابر، مهری جوادزاده، محمد باقریان، عبدالله طالبی، فرشته سلیمانی، معصومه صادقی نیا

اعضای هیات‌مدیره