skip to Main Content

تیم بنیاد توسعه کارآفرینی

ندا شمس

ندا شمس از سال ۱۳۸۸ با طرح‌های توانمندسازی بانک جهانی در زاهدان به فعالیت‌های توان‌افزایی جماعت محور ورود پیدا کرد. او همچنین در پروژه‌های امکان‌سنجی اقتصادی نیز فعالیت داشته ولی از سال ۱۳۹۳ متمرکز بر موضوع توسعه جامعه محلی بوده است. ندا کارشناسی ارشد توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی از دانشگاه علامه طباطبایی دارد. او به نقش فعالانه جوامع محلی در فرایند توسعه باور داشته و همراه بنیاد نقش فعالی در راه‌اندازی نهادهای محلی در زاهدان و چابهار داشته است. ندا از همکاران قدیمی و از سال ۱۳۹۸ مدیر عامل بنیاد است.

n.shams@foundationed.ir

ناصر نوربخش

ناصر نوربخش فارغ‌التحصیل کارشناسی و کارشناسی ارشد علوم اجتماعی از دانشگاه علامه طباطبایی است و پایان‌نامه کارشناسی ارشد خود را نیز در ارتباط با سازمان‌های مردم نهاد نوشته است.
ناصر قدیمی‌ترین کارشناس بنیاد است که از سال ۸۹ با بنیاد همکاری داشته و علاوه بر همکاری با بنیاد، یکی از پایه‌گذاران و مدیرعامل بنیاد توسعه فرهنگی سپهر، یک سازمان مردم نهاد محلی در زادگاه خود، استان خراسان جنوبی نیز هست.
او در پروژه‌های مختلف بنیاد از جمله اتاق کارآفرینی مدارس و توسعه جامعه محلی فعالیت دارد.

n.noorbakhsh@foundationed.ir

ساناز قربانی

ساناز قربانی کارشناسی ارشد خود را در رشته مطالعات زنان از دانشگاه تهران گرفته و از سال ۱۳۸۶ در پروژه‌های مختلف اجتماعی به عنوان پژوهشگر و تسهیل‌گر فعالیت کرده است. ساناز از سال ۱۳۹۰ در حوزه آموزش و توان‌افزایی کودکان پناهنده افغان به صورت داوطلبانه کار کرده اما از آنجایی که دغدغه و تخصص اصلی وی در حوزه زنان است از سال ۱۳۹۲ در بنیاد به عنوان کارشناس و تسهیل‌گر طرح توان‌افزائی زنان و جوانان با رویکرد کسب وکار و کارآفرینی به فعالیت مشغول است.
دغدغه اصلی ساناز عاملیت‌بخشی به زنان از راه توان‌افزایی است.

s.ghorbani@foundationed.ir

مرضیه محمودی

مرضیه محمودی کارشناس امور بین‌الملل بنیاد است‌. متولد آخرین ماه سال‌ و شخصیتی آرام دارد. علاقه‌مند به یادگیری است و در بیشتر مطالعات پژوهشی بنیاد ردپایی از او دیده می‌شود!
مرضیه از سال ۱۳۹۴ با بنیاد همکاری می‌کند و به گفته خودش، بنیاد یک سازمان یادگیرنده است که به او فرصت تقویت و توسعه مهارت‌هایش را داده و باعث رشد او شده است‌. مرضیه که در رشته اندیشه سیاسی از دانشگاه علامه طباطبایی فارغ التحصیل شده‌است، همواره دغدغه‌های اجتماعی بخصوص در حوزه زنان داشته و دارد و امیدوار است که در همکاری با بنیاد بتواند نقش کوچکی را در بهتر شدن شرایط ایفا کند‌.

m.ahrar@foundationed.ir

شیما وزوایی

شیما وزوایی کارشناس ارشد ارتباطات و روزنامه‌نگاری بین‌المللی از دانشگاه‌های برلین و سن‌پترزبورگ است، و پایان‌نامه خود را درباره بازنمایی مهاجران افغان در رسانه‌های دولتی ایران نوشته است. شیما علاوه بر ۸ سال تجربه روزنامه‌نگاری و پژوهش اجتماعی با چند سازمان مردم‌نهاد در کشورهای مالزی، آلمان، روسیه و ایران در حوزه مدیریت اجتماعات و شبکه‌های اجتماعی همکاری داشته است. شیما بنیاد را از سال ۱۳۹۸ در امور رسانه و ارتباطات همراهی می‌کند. به اعتقاد او عدالت اجتماعی نمی‌تواند جدا از عدالت اقتصادی، جنسیتی، و نژادی تحقق یابد.

shima@foundationed.ir

جواد دردکشان

جواد دردکشان کارشناس ارشد مطالعات سیاستگذاری توسعه کشاورزی از دانشگاه یو.پی.ام مالزی است و سه سال در همان دانشکده دستیار پژوهشی بوده‌است. وی موسس کانون یادگیری دشت کاوش است. جواد در سال ۱۳۹۷ به بنیاد پیوست و از آن موقع با طرح توان‌افزایی جوانان و پروژه‌های آموزشی همکاری دارد.

m.j.dordkeshan@foundationed.ir

زهرا بهرامی

زهرا بهرامی از زمان تاسیس بنیاد همراه این سازمان بوده است و تا به امروز عضو جدا نشدنی و روحیه‌ای برای همکاران بنیاد است. از پیگیری و تنظیم جلسه‌ها تا سامان‌دهی کارهای مجمع و ماموریت‌ها همه از وظایف خانم بهرامی است. بچه‌های بنیاد آچار فرانسه دفتر صدایش می کنند! بهرامی دارای کارشناسی ریاضی از دانشگاه الزهرا است.

کارشناسان بنیاد

فیروزه صابر

موسس و راهبر

تحصیلات:
کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی

سوابق حرفه‌ای:
– شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه- مدیر عامل ۱۳۹۴ تا کنون
– مؤسس و مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان- ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۷
– مؤسس و رئیس هیأت مدیره انجمن ملی زنان ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۹
– مؤسس و رئیس هیأت مدیره انجمن زنان مدیرکارآفرین ۱۳۸۳ تا ۱۳۹۳

سید محمدجعفر مرعشی شوشتری

رئیس هیات ‌مدیره بنیاد و عضو اصلی

تحصیلات:
دکترای مدیریت توسعه

سوابق حرفه‌ای:
عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی، مدرس و مشاور در زمینه تفکر سیستمی، تحول، فلسفه، علوم اجتماعی برای مدیران

مهوش طیرانی

نائب رئیس هیات مدیره و عضو اصلی

تحصیلات:
مهندسی الکترونیک

سوابق حرفه‌ای:
– موسس و مدیر عامل شرکت مهندسی نویان بسپار، تامین کننده مواد شیمیایی خاص و کاتالیست‌ها تاسیس در سال ۱۳۷۰
– سهامدار و عضو هیات مدیره شرکت پایانه اکسیرشیمی، با مشارکت شرکت Odfjell نروژ و Oiltanking آلمان واقع در منطقه ویژه بندر امام خمینی، تاسیس در سال ۱۳۸۱
– سهامدار و رئیس هیات مدیره پتروکیمیای ابن سینا، از سال ۱۳۸۴

ناصر براتی

عضو اصلی

تحصیلات:
کارشناسی مهندسی صنایع

سوابق حرفه‌ای:
– معاون توسعه سازمانی شرکت داده ورزی سداد
– مدیر برنامه تحول بانک ملی ایران
– مدیر پروژه جایزه ملی تعالی سازمانی ایران
– بنیانگذار و مدیر عامل شرکت مشاوره مدیریت طرح نواندیشان
– داور رویدادهای استارت اپی، الکامپ

زهرا رهایی

عضو اصلی

تحصیلات:
دکترای علوم اقتصادی

سوابق حرفه‌ای:
– مدیر عامل شرکت ناوک شیمی پخش
– مدرس و عضو هیات علمی دانشگاه آزاد
– مدرس دوره‌های کارآفرینی

زهرا عمرانی

خزانه‌دار

زهرا عمرانی دارای کارشناسی ارشد مدیریت ان.جی.اوها است که از ابتدای تاسیس بنیاد توسعه کارافرینی با این بنیاد همکاری دارد.
زهرا هم‌اکنون در حوزه‌های پژوهشی، مطالعات تطبیقی و تدوین مدل‌سازی پروژه‌های بنیاد فعالیت دارد.

مرسده نادری

عضو علی‌البدل

ماهرخ فلاحی

عضو علی‌البدل

نجما هاشمی

مشاور ارشد

سعید جابر انصاری

مشاور ارشد

اعضای هیات‌مدیره