skip to Main Content
  حمایت

تیم بنیاد

تیم بنیاد

زهرا عمرانی

زهرا عمرانی

خزانه‌دار

زهرا عمرانی بیش از ۱۵ سال است که در حوزه توانمندسازی اقتصادی و کارآفرینی اجتماعی فعالیت می‌کند و سابقه طولانی در همکاری با موسسات نیکوکاری ایرانی و بین‌المللی دارد. او از سال ۱۳۸۲ تاکنون پروژه‌های متعددی را در حوزه توسعه و توانمندسازی در موسسات نیکوکاری طراحی، اجرا و مدیریت کرده است و تجربه تاسیس و عضویت در هیات مدیره و هیات امنای چندین سازمان مردم نهاد را در کارنامه کاری خود دارد. زهرا پیشتر در سمت‌های کارشناس و تسهیلگر نیز با بنیاد همکاری داشته است. او امروز مدیرعامل استارت‌اپ اجتماعی کاریار است.

حسین اکبری

حسین اکبری

نایب رئیس هیئت مدیره

حسین اکبری کارشناس ارشد مهندسی صنایع، مدرس مدیریت و استراتژی‌های کسب‌وکار است. او رییس هیات مدیره گروه پژوهشی و صنعتی آریانا، مدیرعامل شرکت رستوران‌های زنجیره ای شیلا و مدیر مسئول انتشارات آریانا قلم است.

مهوش طیرانی

مهوش طیرانی

رئیس هیئت مدیره

مهوش طیرانی مهندس الکترونیک و دارای فوق لیسانس مدیریت کسب‌وکار است. او از کارآفرینان برجسته و متخصص در حوزه پتروشیمی است. طیرانی مدیرعامل شرکت نویان بسپار و رئیس هیات مدیره شرکت پتروکیمیای ابن سینا است. او در سال ۲۰۰۵ به انتخاب Arabian Business جزو ۱۱ زن برتر کسب‌وکار در خاورمیانه شد.

 

اعضاء هیئت مدیره

فرشته سلیمانی

فرشته سلیمانی

عضو علی‌البدل

فرشته سلیمانی متخصص و فعال در زمینه مدیریت و آموزش در عکاسی و سینما  است. او در گذشته  موسس و رئیس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی واحد ۶ تهران و مدیر مسئول موسسه فرهنگی هنری نماکارنگ بوده‌است. فرشته سلیمانی اکنون مدیر عامل آموزشگاه سینمایی کارآفرینی در شهر گرگان است.

 

ناصر نوربخش

ناصر نوربخش

عضو هیئت مدیره

سید ناصر نوربخش کارشناس ارشد جامعه‌شناسی دارد. او دارای ده سال سابقه کار در زمینه اجرای پروژه‌های توانمندسازی و تسهیلگری در استان‌های خراسان جنوبی و سیستان و بلوچستان است. ناصر نوربخش فعال اجتماعی و داوطلب سازمان‌های مردم نهاد و علاقمند به حوزه نهادهای جامعه مدنی بوده و با سازمان‌های متعددی همکاری داشته و در آن تدریس کرده است. او از موسسین بنیاد توسعه و توانمندسازی سپهر است که یک سازمان مردم‌نهاد محلی در خراسان جنوبی است. نوربخش همچنین سالها در بنیاد در موقعیت‌های متفاوت به عنوان مدیر پروژه و تسهیلگر فعالیت کرده و امروز مدیر عامل بنیاد سپهر است.

ندا شمس

عضوهیئت مدیره

ندا شمس کارشناس ارشد توسعه اقتصادی و برنامه‌ریزی از دانشگاه علامه طباطبایی است. از سال ۱۳۸۸ با همکاری در پروژه توانمندسازی بانک جهانی به فعالیت در جوامع محلی سیستان و بلوچستان ورود کرد، و بعد از چند سال همکاری با بنیاد مدیر طرح توسعه جامعه محلی شد. ایجاد نهادهای محلی در مناطق حاشیه‌نشین از دستاوردهای این طرح بوده‌است. او بین سال‌های ۹۸ تا ۱۴۰۰ مدیرعامل بنیاد بوده و حالا عضو هیات مدیره است. ندا همچنین مدیریت اجرایی موسسه ابتکار و توسعه نوید را بر عهده دارد.

کاظم کاشفی‌پور

بازرس علی البدل

فهیم کیازند

بازرس اصلی
منصوره کلاه‌دوز

منصوره کلاه‌دوز

عضو علی‌البدل

منصوره کلاه‌دوز لیسانس گرافیک دارد. او سال‌هاست به عنوان حامی در کنار سازمان‌های مردم‌نهاد و خیریه از جمله از بنیاد توسعه کارآفرینی بوده است. کلاه‌دوز همچنین عضو هیات مدیره شرکت مهندسی دژپاد است.

ساناز قربانی

ساناز قربانی

مدیر پروژه ایجاد گروه‌های خودیار

ساناز قربانی کارشناسی ارشد مطالعات زنان است. او بیش از ۱۰ سال در بنیاد توسعه کارآفرینی در حوزه توان‌افزایی زنان و توسعه جامعه محلی فعالیت کرده‌است. ساناز فعال اجتماعی و علاقمند به موضوعات کودکان مهاجر و زنان است. او از اعضای هیات موسس انجمن دوستداران کودک پویش است که در حوزه آموزش کودکان مهاجر افغانستانی فعالیت دارد. در بنیاد ساناز مدیریت پروژه ایجاد گروه‌های خودیار زنان بر عهده دارد.

محمد کاظم متولی

محمد کاظم متولی

مدیر واحد آموزش

محمد کاظم متولی دانش آموخته مشاوره توان‌بخشی است. او بیش از ۲۰ سال در زمینه آموزش و تسهیلگری در سازمان‌های مردم‌نهاد و جوامع محلی فعالیت کرده است. همکاری او با بنیاد از سال ۱۳۹۲ و با طرح «اتاق کارآفرینی مدارس» شروع شد و با پروژه «مسیر کسب‌وکار من» و «تسهیلگران معیشت پایدار» ادامه پیدا کرد. او اکنون به صورت تمام وقت در واحد آموزش بنیاد مشغول به کار و فعالیت است.

محمد جواد دردکشان

محمد جواد دردکشان

مدیر عامل

محمد جواد دردکشان کارشناس ارشد مطالعات سیاست‌گذاری توسعه کشاورزی است. او در کشورهای مالزی و ایران به عنوان دستیار پژوهشی و پژوهشگر فعالیت کرده‌است. تسهیلگری در حوزه توان‌افزایی کودکان و نوجوانان از دیگر تجارب اوست. دردکشان همکاری با بنیاد را در حوزه‌ مدیریت پروژه‌های آموزشی و توان‌افزایی آغاز کرد. او اکنون مدیر عامل بنیاد است.

کارشناسان

امیر جلالی‌نژاد

امیر جلالی‌نژاد

مدیر پروژه توسعه در زاهدان
کلثوم بزی

کلثوم بزی

مدیر پروژه گروه نگین (کودک و نوجوان)

کلثوم بزی کارشناس ارشد پژوهش هنر دارد و در زمینه هنر و نویسندگی فعال بوده است. او فعالیت مدنی را از سال ۱۳۷۹ آغاز کرد و در ۱۳۹۵ با تاسیس موسسه توسعه پایدار اردیبهشت همراه با دوستانش در زاهدان به شکلی جدی‌تر ادامه داد. کلثوم به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل موسسه در زمینه آموزش و معیشت و توسعه مشارکتی فضاهای شهری فعالیت کرده‌است. کلثوم بنیاد را به عنوان مدیر پروژه نگین که توسعه فردی و اجتماعی کودکان و نوجوانان خانه‌های هدی است همراهی می‌کند.

شیما وزوایی

شیما وزوایی

مدیر ارتباطات و رسانه

شیما وزوایی کارشناس ارشد ارتباطات جهانی و روزنامه‌نگاری بین‌المللی از آلمان و روسیه است. او در سال‌های اخیر مدیریت ارتباطات چندین سازمان مردم‌نهاد را در حوزه زنان، کودکان و توسعه اجتماعات بر عهده داشته‌است.

مهسا ابرین

کارشناس پروژه ایجاد گروه‌های خودیار

مهسا ابرین لیسانس فناوری اطلاعات و فوق لیسانس جامعه‌شناسی از دانشگاه سیستان و بلوچستان است. او بیش از ۱۰ سال به عنوان تسهیلگر و داوطلب با سازمان‌های مردم نهاد مختلف در سطح استان سیستان و بلوچستان فعالیت داشته است. مهسا عضو هیات مدیره و هیات موسس موسسه توسعه پایدار اردیبهشت، سازمان مردم‌نهاد محلی در زاهدان، است.
مهسا ابرین اکنون در پیشبرد پروژه ایجاد گروه‌های خودیار با بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان همکاری می‌کند.

نیلوفر لهراسبی

نیلوفر لهراسبی

کارشناس داخلی

نیلوفر لهراسبی کارشناس آمار است. نیلوفر مسئول دفتر بنیاد است و مدیریت امور داخلی دفتر و برگزاری جلسه‌های هیات مدیره و کارشناسان را بر عهده دارد.

شهره رجبی

امور مالی و حسابداری

مهدی سلیمانیه

پژوهشگر و مستندنگار

مهدی سلیمانیه دارای مدرک دکتری جامعه‌شناسی از دانشگاه تهران است و فوق دکتری خود را با موضوع دین و پرسش اجتماعی گذرانده است. او دارای تجربه و تخصص در حوزه پژوهش و مستندنگاری است.

مرضیه احرار

مرضیه احرار

مشاور گروه نگین (داوطلب)

مرضیه احرار کارشناس ارشد علوم سیاسی است. مرضیه سالها در بنیاد به عنوان کارشناس و مدیر پروژه‌های مرتبط با آموزش و توان‌افزایی کودکان و نوجوانان و امور بین‌الملل همکاری کرده‌است. او امروز به عنوان مشاور داوطلب همراه بنیاد است.

سید محمدجعفر مرعشی

سید محمدجعفر مرعشی

مشاور هیئت مدیره

سید جعفر مرعشی دارای دکتری فلسفه توسعه مدیریت، مشاور ومدرس حوزه مدیریت و علوم اجتماعی برای مدیران است. او پیش از این مدیر عامل سازمان صنایع ملی ایران و سازمان مدیریت صنعتی بوده است. سید جعفر مرعشی امروز  عضو هیات علمی سازمان مدیریت صنعتی، مشاور اتاق بازرگانی ایران، عضو هیات مدیره کانون شبکه مشاوران مدیریت و مهندسی ایران است.

نجمی هاشمی

نجمی هاشمی

مشاور هیئت مدیره

نجمی هاشمی فشارکی دارای فوق لیسانس حسابداری از دانشگاه روزولت شیکاگو است. او دارای سال‌ها تجربه در مدیریت سازمان‌هایی مانند سازمان برنامه و بودجه، شرکت سرمایه‌گذاران توسعه معادن و فلزات، گروه صنایع بهشهر و انجمن حسابداران ایران است. هاشمی همچنین از بنیانگذاران بانک اقتصاد نوین و عضو هیات مدیره بانک سامان بوده است. او سالها به عنوان حامی و مشاور در کنار بنیاد توسعه کارآفرینی فعالیت کرده است.

سعید جابر انصاری

سعید جابر انصاری

مشاور هیئت مدیره

سعید جابرانصاری کارشناس ارشد مکانیک از دانشگاه UCLA و متخصص لجستیک درون بنگاهی است. او در ساخت بزرگترین انبار مرتفع تمام اتوماتیک غرب آسیا با ظرفیت ۴۵۰۰۰ تن و تجهیز میلیون‌ها متر مربع انبارهای پیشرفته مشارکت داشته است. پیشرفت‌های اقتصادی و رفاه اجتماعی زنان برای جابرانصاری اهمیت داشته و سال‌ها به عنوان مشاور هیات مدیره و حامی در کنار بنیاد بوده است.

مشاوران هیئت مدیره

آسیه علی‌نژاد

مشاور هیئت مدیره

آسیه علی‌نژاد دارای لیسانس ریاضی، کارآفرین و از اعضا انجمن زنان کارآفرین است که مدتی مدیر عامل این انجمن نیز بوده است. او با تشکل‌های اجتماعی و صنفی مانند شبکه ملی موسسات نیکوکاری هم همکاری داشته است. آسیه همچنین تجربه کوتاه مدیر عاملی در بنیاد توسعه کارآفرینی را دارد و اکنون به عنوان مشاور در کنار هیات مدیره است.

فیروزه صابر

موسس و مشاور

فیروزه صابر دارای فوق لیسانس مدیریت اجرایی است و از اولین کسانی بود که در ایران در حوزه کارآفرینی زنان پژوهش انجام داد. فیروزه صابر از موسسین بنیاد توسعه کارآفرینی است و سالها به عنوان فعال، مدرس و مدیرعامل بنیاد فعالیت کرده‌است. او همچنین فعال اجتماعی و مدنی است و در تاسیس نهادهایی مانند انجمن زنان کارآفرین، شبکه ملی موسسات نیکوکاری و خیریه و شبکه کمک نقش داشته‌است.

۱۳۹۹ تا ۱۴۰۱

مهوش طیرانی (رئیس هیات مدیره)، ندا شمس (مدیر عامل، تا پایان ۱۴۰۰)، آسیه علی‌نژاد (مدیر عامل سال ۱۴۰۱)

حسین اکبری، زهرا عمرانی، سید جعفر مرعشی، مرسده نادری، سید ناصر نوربخش، فرشته سلیمانی

۱۳۹۷ تا ۱۳۹۹

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)، ناصر براتی (مدیر عامل از ۹۷ تا ۹۸)، ندا شمس (مدیر عامل از ۹۸ تا ۹۹)

ناصر براتی، مهوش طیرانی، زهرا رهایی، زهرا عمرانی، مرسده نادری، ماهرخ فلاحی، کاظم کاشفی پور، مجید برومند

۹۵ تا ۹۷

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)، فیروزه صابر (مدیر عامل)

ماهرخ فلاحی، فیروزه صابر، سعید جابرانصاری، ناصر براتی، نجمی هاشمی، مرسده نادری، کاظم کاشفی پور، مجید برومند

۹۳ تا ۹۵

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)، فیروزه صابر (مدیر عامل)

نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری، ماهرخ فلاحی، فیروزه صابر، بنفشه صدیق، فرشته سلیمانی، کاظم کاشفی پور، مجید برومند

۹۱ تا ۹۳

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)، فیروزه صابر (مدیر عامل)

عبدالله طالبی، نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری، فیروزه صابر، بنفشه صدیق، ابراهیم جمیلی، فرشته سلیمانی، ماهرخ فلاحی

۸۹ تا ۹۱

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)، فیروزه صابر (مدیر عامل)

مهری جوادزاده، فیروزه صابر، عبدالله طالبی، نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری،بنفشه صدیق، فرشته سلیمانی، ماهرخ فلاحی

۸۷ تا ۸۹

سید محمد جعفر مرعشی (رئیس هیات مدیره)، فیروزه صابر (مدیر عامل)

مهری جوادزاده، فیروزه صابر، عبدالله طالبی، نجمی هاشمی، سعید جابرانصاری، بنفشه صدیق، فرشته سلیمانی، ماهرخ فلاحی

 از تاسیس تا ۸۷

ماهرخ فلاحی (رئیس هیات مدیره)، فیروزه صابر (مدیر عامل)

سید محمد جعفر مرعشی، فیروزه صابر، مهری جوادزاده، محمد باقریان، عبدالله طالبی، فرشته سلیمانی، معصومه صادقی نیا

ادوار هیئت مدیره